5 Korzyści z mąki passiflory Peel — Jak zrobić, i jak używać Recipes

marakuja mąka

jeszcze mało znany, mąka marakuja ma wszystko, aby zdobyć więcej zwolenników, jak również jest doskonałym źródłem błonnika, nadal przyczynia się do procesu odchudzania i działa na kontroli poziomu cukru we krwi.

Korzyści z mąki z kory Passion

Konsumpcja tylko dwie łyżki mąki pasja wystarczy dostać główne korzyści żywności. Dowiedzieć się, czym są:

1. źródłem ważnych składników odżywczych

Dwie łyżki mąki passiflory są wystarczające do 74% włókien jadalnych codziennego użytku - 18 g substancji odżywczych w ilości 30 g mąki. W tym samym część również 1,8 g białka, 0,7 g tłuszczu i 6,4 g węglowodanów.

Mąka z skórki owocu passiflory jest nadal źródłem ważnych składników odżywczych, takich jak pektyny (rozpuszczalny błonnik, który, jak zobaczymy, jest odpowiedzialny za wiele właściwości marakuja skórki), niacyna (witamina B3, niezbędna dla metabolizmu komórkowego) wapnia, żelaza i fosforu.

Wszystkie te składniki odżywcze przynieść wiele korzyści passiflory mąki skórki i zrobić pożywne jedzenie, które można wykorzystać do wzbogacenia różnych receptur.

2. pasja posiłek pomaga schudnąć

Początkowo koncentruje się na ludzi, którzy potrzebowali kontrolować poziom glukozy we krwi, mąka marakuja wzrosła do wyeksponowany jako pomocniczych odchudzania dzięki swojej wydajności w metabolizmie tłuszczów i procesu sytości.

Mąka Marakuja zawiera wysokie stężenie pektyny, rodzaj rozpuszczalnego błonnika (który tworzy ścianę komórek roślinnych), które po kontakcie z płynami żołądka tworzy żelu i spowalnia opróżnianie żołądka. W rezultacie mózg otrzymuje sygnał, że organizm jest już pełna i nie potrzeba więcej żywności.

Ponadto, kiedy dotrze do jelita, mąka marakuja utrudnia wchłanianie węglowodanów i tłuszczów, co ułatwia ich szybką eliminację. Oraz kontrolowanie poziomu cukru we krwi, mączka z kory passiflory zapobiega uwalnianie nadmiernej ilości insuliny, hormonu, który zmniejsza metabolizm i promuje akumulację tłuszczu.

Jak mąka marakuja jest nadal stosunkowo mało znana poza Brazylią, istnieje niewiele badań o nim. W jednym, opracowany przez Uniwersytet Paraíba, 17 kobiet spożywane pasja posiłek w ciągu 70 dni. Pod koniec badania, wszystkie Schudłem - niektóre osiągając imponujące 8 kg wyeliminowane w okresie znaku.

3. Kontrola stężenia glukozy we krwi

Gdy cukier uwalnia jedzenie bardzo szybko (myślę łyżkę miodu, na przykład), trzustka jest zmuszony do wysłania do obiegu znaczną ilość insuliny w celu wysłania cukru (glukozy) do komórek ,

Co często zdarza się jednak, że jest to, że tkanki i narządy stają się coraz mniej wrażliwe na działanie insuliny, co powoduje, że trzustka wydać nawet większej ilości tego hormonu. I tak rozpoczyna spadek wrażliwości na insulinę ramy, co może prowadzić do cukrzycy typu 2.

Oprócz oczywistych negatywnych skutków cukrzycy, glukoza szczyty jeszcze efekt uboczny powoduje głód szczyty, jak nadmiar hormonów w obiegu wysyła wiadomość do mózgu, prosząc o więcej jedzenia (najlepiej coś w wysokiej rafinowanych węglowodanów), a następnie widzisz siebie w sytuacji po prostu jeść słodkie i być znowu głodny.

Światłowód skórek passion fruit (zwłaszcza pektyna) hamuje uwalnianie glikozy do krwi, a tym samym zmniejszenie ilości insuliny potrzebny do przemiany materii. Oznacza to, że wśród zalet marakui mąki skórki są pomagając w kontroli i profilaktyki cukrzycy, gdyż zmniejsza insulinooporność.

4. obniża poziom cholesterolu

W tym samym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Paraiba, gdzie naukowcy zaobserwowali utratę masy ciała u osób, które spożywały pasja posiłek w ciągu 70 dni, to również istotne zmniejszenie stężenia cholesterolu uczestników. Na początku badania, wszyscy uczestnicy mieli wysoki poziom cholesterolu, ale było niższe na końcu badania.

Dla naukowców, to dlatego, że pektyna wiąże się złego cholesterolu (LDL), ułatwiając ich usunięcie po zakończeniu procesu trawienia.

5. Poprawa funkcjonowania jelita

Prawdopodobnie już wiedzą, że należy spożywać co najmniej 25 gramów błonnika dziennie, aby utrzymać dobrą pracę jelit, ale z ciężkim życiu często nie mają czasu na przygotowanie warzyw każdego dnia - i na górze spożywanie pięciu porcji owoce.

W tych dniach, są też korzyści z marakui mąki skórki, ponieważ dostarcza włókna, które pomagają wyeliminować toksyny i zapobiega zaparciom tak powszechne w tych dniach. Inną ważną właściwością błonnika marakui jest jego aktywność w ścianie jelit: jak nie jest trawiony, włókno przechodzi proces fermentacji, aby dotrzeć do jelita, a tym samym służy jako doskonałe źródło składników odżywczych dla bakterii, które pomagają nasze trawienie.

Dla wszystkich tych korzyści passiflory mąki skórki, należy spożywać go zawsze wodą.

Jak zrobić

Można znaleźć mąkę marakuja w dziale dieta spożywczego supermarketu, lub w produktach naturalnych domach. Alternatywnie, można zrobić posiłek w domu. Dowiedz się, jak tutaj:

składniki:

 • 5 peelingi passion fruit.

Przygotowanie:

 1. Zdezynfekować skórki owoców męczennicy;
 2. Weź muszli upiec w bieli piekarnika. Pozostawić aż będą suche i łamliwe. Wyłączyć piekarnik i ostudzić;
 3. Płaszcz wysuszoną korą w mieszalniku lub aż stała się jednorodna i mąki;
 4. Przechowywać w suchym mąkę szczelnym pojemniku.

Jak korzystać

Teraz, gdy wiesz, co to jest za owoce mąki pasja, jak o dodanie kilku łyżek pokarmu w swoim cotygodniowym jedzeniem? Oprócz biorąc go na pusty żołądek z odrobiną wody, aby utrzymać uczucie sytości na dłużej, można również dodać mąkę do zielonego soku (do pomocy w detoksykacji organizmu) na sałatka owocowa, jogurt z tapioki, lub nawet używać go do wzbogacania pieczywa, ciasta i torty.

Jedną godzinę pasja łyżka mąki przed każdym posiłkiem (zawsze towarzyszy szklance wody mineralnej) może pomóc kontrolować apetyt i ograniczyć ilość spożywanego pokarmu przy następnym posiłku.

Dla tych, którzy mają problemy ze snem w nocy, marakuja łyżka mąki może pomóc zrelaksować i uspokoić umysł, sprzyjając nadejście snu. Podobnie, zużywają pewną passion fruit mąkę w chwilach stresu, że poczujesz się mniej skłonne do zdyskontowania wszystko na żywność - zwłaszcza słodyczy.

przepisy kulinarne mączne Passion Fruit Peel

Sprawdź niektóre lekkie i zdrowe przepisy do czerpania korzyści z marakui mąki skórki:

1. Weź Tapioka

tapioka

składniki:

 • 2 łyżek mąka z tapioki;
 • 1 łyżka mąki marakuja skórki;
 • 2 białka jaj;
 • 1 nasionami pomidory mielona;
 • 1 łyżka posiekane szczypiorek;
 • Sól oregano smak;
 • 1 łyżkę stołową (kawy), oleju z oliwek.

Przygotowanie:

 1. W misce wymieszać mąkę tapioki, trochę soli i mąkę marakuja;
 2. Mieszaninę doprowadza się do podgrzewania w gorącej patelni. Nie zapomnij włączyć więc się trzymać;
 3. W innym saute pan pomidory, szczypiorek i jasne. Doprawić oregano i sól;
 4. Wypełnij tapioki z jajecznica jasny i blisko.

2. Detoksykujący sok z owocu passiflory mąki

sok zielony

Poniższy sok jest dobre dla tych dni, kiedy czujesz, że jesteś w potrzebie detoksykację wątroby i przyspiesza eliminację toksyn, które mogą być utrudniających swój związek ze skalą.

składniki:

 • 1 zielony apple skórki;
 • 1 łyżeczka (10 g) z męczennicy mąki skórki owoców;
 • 300 ml wody mineralnej;
 • 1 liść kapusty;
 • ½ soku z cytryny;
 • Liści mięty do smaku.

przygotowanie:

 1. Bić wszystko w blenderze i służyć natychmiast;
 2. Jak sok posiada funkcję odtruwające, unikać słodzenia go z cukrem lub słodzikiem. W tym ostatnim przypadku należy użyć trochę miodu.

3. pełnoziarnisty chleb z mąki męki

chleb lniany

składniki:

 • 2 filiżanki mąki pszennej;
 • Pół mąka żytnia filiżanki;
 • Pół kubek owsiane;
 • 4 łyżki mąki pasji
 • 250 ml wody (w stanie podać punkt masowa);
 • 2 łyżek oliwą z oliwek;
 • 2 łyżek nasiona lniane;
 • 1 jajko;
 • 2½ łyżeczki (TEA) Bezpośrednia suchych drożdży;
 • Cukier 2 łyżeczki;
 • 1 łyżkę stołową (kawy) soli.

Przygotowanie:

 1. W dużej misce i mieszać wszystkie suche składniki;
 2. Dodać pozostałe składniki i włączenie w celu utworzenia jednorodnej masy;
 3. Niech powstanie ciasto na 30 minut;
 4. Kształt chleba i niech ponownie wzrosnąć do 20 minut;
 5. Piec w piecu przez około 45 minut- lub do wnętrza jest sucha.

Dodatkowe informacje: 

 • Maria do Socoro Queiroz Ramos Daniele Idalino Janebro2, Maryja pomaga Lins da Cunha, Josimar Dos Santos Medeiros Armando UO-Sabaa Srur Margareth FM Diniz Fatimę i Silvana Cristina dos Santos. Efekt żółtego passion fruit mąki rozwarstwić (Passiflora edulisf. Flavicarpa °). Wrażliwości na insulinę u pacjentów z cukrzycą typu 2. Nutrition Journal 2012, 11:89;
 • Braga, Medeiros TP Araujo BV Badania antihiperglicemiante aktywności powłoki mąka Passiflora szlachetny Sims Passifloraceae w alloksanem wywołanej u szczurów z cukrzycą. Obr Biustonosze Farmacogn2010, 20: 186-191;
 • http://www.medindia.net/news/healthinfocus/yellow-passion-fruit-peel-flour-good-for-diabetics-109645-1.htm

Wiedziałeś sama i wszystkie korzyści płynące z marakui mąki skórki dla zdrowia i utrata masy ciała? Znasz kogoś, kto ma już używany? Komentarz poniżej!