Integralną Tucz makaron? Kalorii i pełna analiza

Makaron pełnoziarnistej

Kiedy słyszymy lub zobaczyć na półkach supermarketów powiedział produkty z pełnego ziarna, to jest normalne, aby myśleć, że są zdrowsze niż inne wersje. Ale czy fakt, że coś być integralny, powoduje to, aby współpracować z utratą lub przytyć?

Kalorii makaronu pełnoziarnistego

Zacznijmy naszą analizę idei, że pełnoziarniste makarony tuczu mówić o wersjach kalorii makaronu. Cóż, w tradycyjnej filiżanki ugotowanego makaronu ma około 185 kalorii, co nie jest dokładnie niewielka liczba. Z drugiej strony, jeśli porównamy z pełnych przychodów masy, ta sama porcja pieczony makaron razowy ma 185 kalorii. Ogólnie rzecz biorąc, możemy zaobserwować, że jeśli chodzi o kalorie, makaron razowy jest o 5% do 10% mniej kalorii niż tradycyjnej wersji.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tę różnicę prawie 15 kalorii, możemy stwierdzić, że jeśli makaron razowy zastąpić normalne podczas posiłków, nie będzie dużej różnicy w stosunku do pomogą Ci schudnąć, biorąc pod uwagę, że ograniczenie kalorii nie jest istotny dla utrata masy ciała.

Oczywiście, zmiana ta nie jest wystarczająca, aby schudnąć. Potrzebny jest cały program żywieniowy, który zapewnia odchudzania oprócz wysiłku fizycznego często, co zwiększa wydatki kalorii.

Włókna makaron z pszenicy

Aby dowiedzieć się, czy pełnoziarnistego makaronu tuczenia lub nie, musimy wyjść poza jego kalorii i spojrzeć na skład żywności. Zacznijmy od włókien. Fakt pełnej wersji Mszy przynieść więcej błonnika niż tradycyjny jest korzystne, aby utrzymać dobrą formę, ponieważ ta grupa składników odżywczych promuje uczucie pełności w organizmie i pomógł zmniejszyć skoki insuliny, co przyczynia się do nadwagi i zwiększony apetyt.

Oznacza to, że jedząc dużo makaronu pełnoziarnistego będziesz bardziej zadowolony, niż gdybyś zjadł taką samą ilość normalnego makaronu. To pomaga kontrolować apetyt i może być również przydatna, gdy odchudzanie. W ogóle, makaron razowy ma dwa razy więcej błonnika niż tradycyjnego makaronu. W pełnej filiżanki ugotowanego makaronu o błonnika 4g.

Węglowodany makaronu pełnoziarnistego

Węglowodany są ważne dla organizmu, ponieważ są one źródłem energii. Z drugiej strony, mogą one także być magazynowana w organizmie jako tłuszcz, który nie jest przyjemne dla wszystkich, którzy chcą schudnąć.

Istnieją dwa rodzaje węglowodanów: proste i złożone. Proste trawione bardzo szybki sposób przez organizm, a następnie przekształcone w energię. Jednak tak szybko może powodować problemy i nie spełniają organizm zbyt długo, powodując osoby, które spożywały wkrótce znowu głodny.

Z drugiej strony, węglowodany złożone dłużej być wchłaniane w organizmie człowieka i zapewnia bardziej zrównoważoną energię, stale. Tak więc, oferują one większe uczucie sytości niż proste i powinny być uwzględnione w diecie tych, którzy chcą schudnąć lub przynajmniej utrzymać właściwą formę.

W odniesieniu do makaronu pełnoziarnistego, dobrą wiadomością jest to, że jest to, że jest źródłem węglowodanów złożonych. Czyli Twój zasilacz nie pobudza apetyt. W filiżance gotowanego makaronu całego pszenicy 37 g węglowodanów. Wartość ta jest na ogół 10% niższe niż tradycyjna wersja non-integralną.

Indeks glikemiczny makaronu pełnoziarnistego

Innym ważnym odkryciem w stosunku do węglowodanów jest indeks glikemiczny robią dana żywność ma. Gdy wskaźnik ten jest wysoki, oznacza to, że dana żywność bardzo szybko podnosi poziom cukru we krwi. Ale gdy jest on niski, stopy glukozy nie idą w górę z taką prędkością.

A co jest lepsze? Że indeks glikemiczny jest wyższa czy niższa? Kto pomyślał hit i / lub cicho. To jest to, że gdy poziom cukru we krwi wzrasta zbyt szybko, trzustka uwalnia duże ilości insuliny. Problem z tą odpowiedzią organizmu jest hormonem, który promuje odkładanie tłuszczu w organizmie, który stymuluje przyrost masy ciała.

Dobra, ale gdzie makarony pełnoziarniste przejdzie całą tę historię? Również wartości, które mierzą indeks glikemiczny w zakresie od zera do 100: zero do 55 za niskie, od 56 do 69 w pożywce i 70 do 100, do najwyższej.

Wracając do naszego bohatera dzisiejszego artykułu, ważne jest, aby wiedzieć, że indeks glikemiczny makaronu pełnoziarnistego, jest niska, co pokazuje, że nie stymuluje wiele przyrost masy ciała, jeżeli są spożywane w umiarkowanych ilościach.

Takie jak makarony pełnoziarniste mogą tłuszcz?

Dane, które widzieliśmy na temat składu makaronu pełnoziarnistego pokazać, że nie przewiduje gromadzenia się nadmiaru kilogramów w przypadku stosowania z umiarem, a wręcz przeciwnie, jeśli są prawidłowo stosowane nawet może pomóc schudnąć.

Ale uwaga! Tylko wtedy, gdy jest prawidłowo stosowany. To dlatego, że mówimy o żywności, choć jest mniej kaloryczny niż jego tradycyjnej wersji, nadal jest pełna kalorii i węglowodanów. Więc jeśli jeść dużą porcję makaronu pełnoziarnistego codziennie, w towarzystwie sosów kaloryczne i tłuste, oczywiście, przytyje.

Dłużej, jeśli używać go mądrze, jako opcja dla czasów pokonać chęć jedzenia gliny, i zdecydować się na lżejsze sos, w towarzystwie warzyw, może nawet pomóc Ci osiągnąć lub utrzymać dobrą formę.

Dlatego odpowiedź na pytanie, czy pełnoziarniste makarony tuczu może być dodatnia lub ujemna: wszystko zależy od sposobu korzystania z urządzenia w ręku i jak ich inne postawy są zazwyczaj.

Oznacza to, że jeśli chcesz tłuszcz z makaronu pełnoziarnistego, można i jeśli chcesz, aby włączyć go do programu diety dla utraty wagi, może również.

Referencje

  1. Münter Jeroen SL i in. „Pełnoziarnisty, otręby, kiełki i spożycie i ryzyko cukrzycy typu 2: prospektywne badanie kohortowe i przegląd systematyczny.” 4,8 PLoS Medicine (2007): E261.
  2. Liu Rui Hai. "Całe fitochemiczne zboża i zdrowie." Journal of Cereal Science 46,3 (2007): 207-219.
  3. Wy Eva Qing, i in. „Większe spożycie pełnoziarnista jest związana z niższym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2, choroby układu krążenia oraz nadwagi.” The Journal of Nutrition 142,7 (2012): 1304/13.
  4. Harland Janice I. i E. Lynne Garton. „Spożycie Pełnoziarniste jako marker zdrowej masy ciała i otyłości.” Public Health Nutrition 11:06 (2008): 554-563.
  5. Melanson Kathleen J., i in. „Zużycie zbóż pełnoziarnistych Podczas odchudzania :. Wpływ na diecie jakości, błonnika, magnezu, witaminy B-6 i otyłością” Journal of American Dietetic Association 106,9 (2006): 1380/88.

Czy wierzysz, że w ich wspólnym diety, jeść pełnoziarniste makarony tuczu, czy nie? Przyzwyczajenie się spożywać więcej węglowodanów prostych i złożonych? Komentarz poniżej!