Owoc Mniej kalorii w diecie

Truskawek i arbuza

Chociaż większość owoce są uwalniane w niskokaloryczną dietą, ważne jest, aby wiedzieć, które z nich są najbardziej odpowiednie, czyli mniej kalorii owoce, które powinny być spożywane częściej.

Interesujące jest to, aby zmieniać owoce, aby jeść różnych składników odżywczych przez cały dzień. Niektórzy dietetycy sugerują, że spożywanie owoców poza głównymi posiłkami, bo mówią, że większość jego składników odżywczych są tracone pośród trawienia innych pokarmów.

Dla niektórych osób, owoc może fermentować w żołądku i spowalniają trawienie, tworząc gazy i dyskomfort. Dla tych, którzy nie czują żadnych objawów takich, zużycie może być wolny.

Wszystkie owoce są dozwolone na diecie?

Wszystkie są bardzo zdrowe, ale niektórzy mają wysoką zawartość cukru, takie jak mango, papaja, ananas, persimmon i tak dalej.

Z tego powodu niektórzy diety ograniczyć lub zakazać spożywania tych owoców, a nawet niektóre z nich część listy niskokalorycznej owoce.

Kalorie x glikemiczny

Przy wyborze, który będzie częścią diety, nie wystarczy, aby sprawdzić, czy są one mniej kaloryczny owoc. trzeba będzie wziąć pod uwagę także ich indeks glikemiczny.

Niektóre owoce mają więcej węglowodanów niż inni. Węglowodanów, kiedy metabolizowany, zamienia się w glukozę. Indeks glikemiczny (GI) jest wskaźnikiem, który pokazuje jak szybko węglowodany wzrost poziomu cukru we krwi (glikemii).

Jeśli celem jest, aby szybko schudnąć, trzeba wybrać owoce niskokaloryczne i niski indeks glikemiczny.

Co jest fruktoza?

Fruktoza jest jednym z cukrów w owocach, ale będzie również obecny w nich sacharozy i glukozy.

Ciało będzie konwertować fruktozy do glukozy, czyli energię. Jeśli nie „spalił” będzie on przechowywany w postaci tłuszczu.

Owoce o niższym indeksie glikemicznym (GI)

Należy pamiętać, że im niższy indeks glikemiczny, mniej glukozy krążącej we krwi.

 • jagody: Są mistrzami w niskim IG. Oprócz wysokiej zdolności przeciwutleniającej ich GI jest poniżej 30. W części ich codziennego bez błędu. Są to: truskawki, jagody, wiśnie, maliny i jagody;
 • G był mniejszy niż 40: Zajmujący drugie miejsce szacunku są gruszki, jabłka, morele i brzoskwinie. Dobrym źródłem zdrowych węglowodanów. Morele i brzoskwinie, a także witaminy C, są bogate w błonnik.

Owoców lub soku owocowego? 

Niektórzy ludzie wolą zastąpić owoce dla soku. Czy to dobrze?

Gdy weźmiemy pod uwagę sok owocowy ignorują większość jego włókien, a jedzenie prawie całą swoją cukier. O ile to możliwe, dawać do świeżych, całych owoców. Włókna obecne w owocach, oprócz już znanych właściwości sprawiają również cukier jest uwalniana wolniej w krwi, powodującymi skoki cukru we krwi.

Oczywiście, uprzemysłowione soki nie powinny być częścią każdej diety

niskokaloryczne owoce do swojej diety 

Lista ta zawiera wartości kalorycznej na części, co odpowiada 100 g owoców, a nie na każdej jednostce.

 1. Arbuz: 15 kalorii
 2. Truskawkowy: 27 kalorii
 3. Medlar: 28 kalorii
 4. Lemon: 29 kalorii
 5. Lima: 30 kalorii
 6. Malina: 30 kalorii
 7. Brzoskwinie: 30 kcal
 8. Melon: 30 kalorii
 9. Amora: 35 kalorii
 10. Plum: 36 kalorii
 11. Porzeczki: 37 kcal
 12. Papaya: 38 kalorii
 13. Pera: 38 kalorii
 14. Blueberry: 41 kalorii
 15. Tangerine: 44 kalorii
 16. Apple: 45 kalorii
 17. Figo: 47 kalorii
 18. Jagody: 48 kcal
 19. Cherry: 48 kalorii
 20. Damaszek: 48 kalorii
 21. Pomarańczowy: 53 kalorii
 22. Ananas: 55 kalorii
 23. Kiwi: 56 kalorii
 24. Winogrona: 61 kcal
 25. Granat: 62 kalorii
 26. Persimmon: 70 kalorii
 27. Manga: 73 kalorii
 28. Banana: 85 kalorii

Owoce x Muscle

Niektóre owoce mogą pomóc ćwiczenia praktyków pragnących uzyskać masę mięśniową, jednak są one wspieranie tylko aktorów. Jest oczywiste, że nic się nie zmieni do siedzącego trybu osobę zjeść porcję owoców. Prawidłowe ćwiczenia i odpowiednia dieta są flagowym.

Zobaczmy, co niektóre z nich mają do zaoferowania:

 • pomarańcze: Jednym z elementów, które pomagają budować masę mięśniową jest tlenek azotu. Witamina ta pomaga zachować pomarańczowy biodostępność substancji. Zużycie pomarańczowego przed treningu (między 30 i 40 minut), pomoże utrzymać stałe stężenie tlenku azotu podczas ćwiczeń;
 • Papaya: Enzym Papaja - papainy - rozkłada proteiny, ułatwiające wchłanianie. Jest to jeden z najbardziej lekkostrawne owoce tam. Niektórzy używają mleka z jego powłoki do zmiękczenia mięsa;
 • banan: Natychmiastowa energia. Banan jest źródłem potasu, a bardzo szybko ładuje energię. Przykładem tego pochodzi z naszej Guga tenisista, którzy jedzą kilka bananów w czasie przerw, zapałki;
 • kiwi: Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu, co pomaga w utrzymaniu mięśni i stawów, utrzymując je silny i przygotowany;
 • wiśnie: Według badań z British Journal of Sports Medicine Brytanii, bóle mięśni spowodowane przez ćwiczenia mogą być zmniejszone ze spożywaniem wiśni.

Najbardziej kaloryczne

Teraz, gdy wiesz, co owoce niskokaloryczne, musimy pilnować po przeciwnej stronie. Zdrowe, smaczne i kaloryczne. Zdawać sobie sprawę z konsumpcji tych dwóch owoców:

 • Coco: Jest mistrzem owoce kalorii. Oferuje on 320 kalorii w 100 gramach owoców i 36 gramów tłuszczu;
 • awokado: Awokado jest bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które jest zdrowe, jednak jego nadmierne spożycie wspomaga przyrost masy ciała. 100 g awokado będzie mieć 232 kalorii, ale na swoją korzyść, musimy powiedzieć, że ma niską zawartość cukru.

Myśli końcowe

Czy są niskokaloryczne owoce czy nie, najważniejsze jest, aby przejść do wprowadzenia świeże owoce do diety. Istnieje ogromna różnorodność, i rzeczywiście, wiele z nich kończy się miłe dla indywidualnego podniebienia.

Twoim zdaniem jest często zużywa mniej kaloryczne owoce do swojej diety? Jakie są wasze ulubione? Komentarz poniżej!