Mozzarella tuczu?

ser mozzarella

Kto nie lubi wypić mozzarella queijinho od czasu do czasu? W każdym przekąskę, po inne rodzaje sera i kieliszek wina, w kanapki lub jako uzupełnienie przepisu z wołowiny lub kurczaka, substancja z pewnością przemawia do wielu podniebienia.

Kalorie zawarte w serze mozzarella

Jedną z rzeczy, które nigdy nie dostanie, kiedy myślimy, czy dana żywność lub danie powodować przyrost masy ciała lub nie liczbę kalorii w nim obecny. Tak więc, aby zacząć rozumieć tuczu ser mozzarella, nie możemy pozwolić tę informację z naszego analizy.

Kawałek równoważny ciężar 30 g posiada 86 kalorii. Jednak wartość ta może się różnić w zależności od marki, która produkuje produkt.

Patrząc sama wartość nie może wydawać się tak wysoko, ale coś, czego nie można nie brać pod uwagę to, że nie zawsze jest zużywana tylko kawałek sera i jest zazwyczaj towarzyszą inne pokarmy.

Spójrzmy na kilka przykładów? Zacznijmy przekąskę wykonane z francuskiego chleba, dwa plasterki sera mozzarella, pomidor i majonez. Naniesienie wszystkie te składniki mają w sumie 372 kalorii w ciągu zaledwie przekąskę.

Jeśli jednak wprowadzić pewne podstawienia w tym przepisie, pozostawiając tylko kawałek mozzarelli, używając lekkiego majonezu i wymiany francuski chleb dla całej pszenicy, liczba kalorii zmniejsza się do 256 kalorii.

Są 116 kalorii mniej. Jeśli uważamy, że ten rodzaj przekąski można jeść co najmniej raz w tygodniu w diecie osoby ponad miesiąc mielibyśmy różnicę 464 kalorii.

Tak więc pierwszy wniosek, jaki można wyciągnąć z tego, że w tuczu sera mozzarella czy nie zależy od czynników takich jak części i częstotliwości, przy której jest konsumowanych i innych środków spożywczych, które mu towarzyszą.

Tak więc, problem w odniesieniu do przyrostu masy ciała nie jest obecność mozzarellą w żywności, ale szum w ich stosowania oraz wybór opcji wyższej kaloryczności mu towarzyszyć.

W każdym razie, dla fanów sera, którzy nie mogą obejść się bez produktów mlecznych, mozzarella nadal wykazuje bardziej korzystną opcję ser niż inne rodzaje takich jak Provolone, który ma około 100 kalorii na slice, cheddar, który ma 113 kalorii w tej samej proporcji lub gorgonzola, zawierające około 120 kalorii na plaster.

Inne opcje ser 

Z drugiej strony, istnieją również inne wersje sera niskokalorycznej niż mozzarellą. Tak więc, jeśli nie mogą być mierzone tak więc ich części sera, spróbuj zastępując ją marek niższej kaloryczności jak domek, który ma 35 kalorii co 30 g lub ricotta, z 40 kalorii w porcji tego samego kwota.

skład 

Efekt że żywność, ponieważ organizm ludzki w odniesieniu do zdrowia i sprawności nie mogą być mierzone jedynie przez liczbę kalorii ma. Trzeba zwrócić uwagę, ale substancje i składniki odżywcze, które są częścią jego składu. I to jest dokładnie to, co robimy teraz.

Jednym z problemów z serem mozzarella jest ich zawartość tłuszczu, z których większość jest nasycony typu. W tradycyjnej wersji, wskaźnik wynosi 63%, a światło ta wynosi 40%. Znajduje to odzwierciedlenie w około 6,3 g tłuszczu w części segmentu, lub 30 g.

Problem z tym wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych w mozzarella jest ryzyko ekstrapolację limit dziennej dawki zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dla tego składnika, który jest 10% całkowitej ilości kalorii w ciągu dnia. Oznacza to, że ktoś, kto dostaje 2000 kalorii dziennie nie może zużywać więcej niż 200 kalorii - lub 22,2 g - tłuszczów nasyconych dziennie.

Orientacja programu National Cholesterol Education of American Heart Association jest nawet bardziej dotkliwe i określa, że ​​spożycie tego rodzaju tłuszczu nie przekracza 7% całkowitej liczby kalorii spożywanych dziennie.

Wszystko to dlatego, gdy znajdują się w nadmiarze tkanki tłuszczowej, które mogą prowadzić do problemów, takich jak: podwyższony poziom cholesterolu, choroby serca i otyłość.

Innym obszarem zainteresowania w odniesieniu do mozzarella jest wysoka zawartość sodu: około 114 mg znajdują się co 30 g. Jest to tym ważnym składnikiem odżywczym dla organizmu, ponieważ przyczynia się do skurczu mięśni, utrzymanie równowagi pH, nawilżenie i regulację objętości krwi w organizmie, na przykład. Jednak ważne jest to, że dzienne spożycie nie więcej niż 2300 mg.

Gdy limit ten zostanie przekroczony, substancja ta jest bardzo szkodliwe dla zdrowia: ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zachorowania na osteoporozę, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, zaćma, kamieni nerkowych i raka żołądka.

Sodu powoduje także zatrzymanie płynów w organizmie, co powoduje utratę wagi nawet trudniejszy cel osiągnąć. Z tych wszystkich powodów, możemy zrobić tuczu mozzarellą i naprawdę należy unikać w naszej diecie.

Z drugiej strony, nie tylko składa się z substancji o potencjalnym zagrożeniem dla organizmu, ma też swoje zalety. Pierwszym z nich jest ze względu na fakt, że jest to produkt mleczny. Wskazane jest, aby być spożywane trzy filiżanki produkty mleczne codziennie, niezależnie od tego, czy dana osoba chce utrzymać lub schudnąć.

Ta grupa żywności korzystne dla zdrowia kości i serca, nadciśnienia tętniczego, a nawet kontroli wagi, gdy zawarte w zbilansowanej diecie.

Ponadto, mozzarella zapewnia również inną ważną substancją odżywczą dla zdrowia ludzkiego ciała, wapnia: 222 mg znaleźć się około 30 gramów sera. Według National Institutes of Health, substancja służy na wzmocnieniu mięśni zębów, gęstości kości i czynności serca.

Ale nie tylko. Badanie osób biorących udział w programie odchudzania, opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition (American Journal of Clinical Nutrition, wolnym tłumaczeniu), wykazały, że spożywanie dużych ilości wapnia skorzystał proces odchudzania tych uczestników.

Tak, aby być dobrym źródłem wapnia, ser mozzarella, gdy używane z umiarem i mądrości, oczywiście, może również przyczynić się do dobrej kondycji.

Ilość węglowodanów obecnych w mozzarella nie jest bardzo duży, 1 g do 30 g każdego wycinka. Jest to pozytywny punkt, ponieważ w nadmiarze iw zależności od źródła, które oferuje ten składnik odżywczy kończy się są przechowywane w postaci tłuszczu w organizmie. A nawet jeśli to jest ważne dla pozyskiwania energii z organizmu, istnieją inne pokarmy, które mogą dostarczyć go do ciała.

Inne składniki odżywcze, które można znaleźć w mozzarellą są potasu i białka. Potasu mineralne, które przyczynia się do mięśnia zdrowia, kości, układu nerwowego i układu krążenia i zapobiega przed chorobami układu sercowo-naczyniowego i zapobiega zatrzymywanie płynów w organizmie.

Znany z klasy do obsługi ciężkich w wadze z powodu jego skutków, które promują wzrost i naprawy mięśni, białka są również ważne dla tworzenia skórę i włosy, aby poprawić system odpornościowy i zapobiegać powoduje zmiany hormonalne w organizmie ,

Słowo jest umiar

Po wszystko widzieliśmy i analizowane, z pewnością byłoby przesadą stwierdzenie, że tuczenie ser mozzarella, biorąc pod uwagę, że ma składników odżywczych, które są dobre dla ciała i dobrym stanie i jeżeli są stosowane z należytym powściągliwości i zawarte w zdrowej diety i zrównoważony, może również pojawić się na dietę, aby schudnąć.

Jednakże, nie możemy jednak podkreślić, że ich stosowanie nie może odbywać się bez zastanowienia. Jeżeli są spożywane w dużych porcjach wraz z innych pokarmów kalorycznych nieuchronnie prowadzić do dodatkowych funtów w organizmie. Nie wspominając, że sód i tłuszcz są inne czynniki, które zasługują na uwagę.

Zatem kluczowym słowem jest tu umiar. Ja nie koniecznie trzeba usunąć ser mozzarella z posiłków, ale ważne jest, aby używać go w odpowiedniej ilości, aby nie utrudniać dobrą formę.

Zazwyczaj spożywają wystarczającą mozzarellą? Jaki jest Twój ulubiony rodzaj sera? Komentarz poniżej!