sok chlorofil schudnąć? Korzyści i porady

sok chlorofil

Spopularyzowane przez gwiazdy, aby upewnić się, że sok chlorofil cienkie, napój ma wiele korzyści zdrowotnych. Detoksykacja, zwiększenie przepis i jelit funkcjonowanie poprawy to tylko niektóre z nich, ale będzie to prawdą, nawet jeśli sok chlorofil schudnąć? I jak zrobić to za najlepsze wyniki?

Można znaleźć dużą koncentrację chlorofilu w ciemnych warzywach liściastych, takich jak kapusta, rukiew wodna, rukola, musztardy, lucerny i szpinaku.

właściwości

Cząsteczka, która daje kolor rośliny bogate w magnez i zapewnia dobrą ilość witaminy C i B-kompleks

Sok Chlorofil jest również źródłem aminokwasów, enzymów i przeciwutleniacze. Wartość energetyczna zwykle waha się w zależności od składników i stężenia chlorofilu, ale w ogóle kalorii sok są niższe niż w innych soków na bazie warzyw i owoców.

Łyżka ciekłego chlorofilu na sprzedaż w domach opieki zdrowotnej żywności zawiera średnio 10 kalorii. Ale domowy sok chlorofil zawiera około 110 kalorii w recepturach bez owoców i bez cukru.

sok chlorofil schudnąć?

W odróżnieniu od innych produktów odchudzających, które obiecują cuda i może przynieść wiele skutków ubocznych, sok chlorofil schudnąć bez narażania ich zdrowiu. Zrozumieć, dlaczego:

- włókna

Sok chlorofil się w mieszalniku (bez wysiłku) jest bogaty w włókna wypełniające żołądka i rozciągającą sytości.

W rezultacie, czujesz się mniej głodni, ponieważ włókna wchłania wodę i będzie zajmując znaczną część jego objętości żołądka. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego sok chlorofil schudnąć.

Wysoka zawartość błonnika pomaga sok także stabilizować poziom glukozy we krwi, co z kolei pomaga zmniejszyć chęć do jedzenia rafinowanych węglowodanów (słodycze, pieczywo, itp.)

- kontrolować apetyt

Obrazy (4)

Oprócz błonnika, sam chlorofil może działać kontrolować głód i chęć do jedzenia (które są dwie różne rzeczy).

Badania wskazują, że chlorofil hamuje apetyt, tak skuteczne w zwalczaniu strat i wagi.

Badania opublikowane w 2013 roku w czasopiśmie apetytu wykazały, że włączenie związków bogatych w chlorofilu diety o wysokiej zawartości tłuszczu stanowiły większej kontroli apetytu u kobiet z nadwagą. Uczestnicy badania zyskał również mniejszą wagę używając chlorofil, nawet po diecie o wysokiej zawartości tłuszczu.

W nowszej pracy opublikowanej w tym samym czasopiśmie, badacze stwierdzili, że dzienna dawka związku zawierającego błon komórkowych (lub tylakoid) bogaty w chlorofil:

 • wywołuje zmniejszenie masy ciała;
 • zmniejsza tempo tłuszczu;
 • hamuje wydzielanie leptyny (hormonu stymulującego apetyt)
 • zmniejsza apetyt na słodycze i tłuste potrawy.

Dla osób odpowiedzialnych za badania, ta właściwość chlorofilu w redukcji masy ciała ze względu na jego wpływ na GLP-1. Skrót w języku angielskim glukagonopodobnego peptydu-1, GLP-1 jest hormonem, który zmniejsza chęć do jedzenia i przedłużyć uczucie sytości.

Ponieważ tylakoid może zwiększyć wydzielanie GLP-1, chlorofil można zmniejszyć poprzez zwiększenie masy kontroli apetytu i opóźnienia opróżniania żołądka.

- Wnioski

Analizując powyższe informacje, można stwierdzić, że sok chlorofil schudnąć, ponieważ zmniejsza apetyt, zachowuje pełny żołądek dłużej i działa hormonu odpowiedzialnego za uczucie sytości.

Należy również pamiętać, że sam fakt, że trzeba się napić z 300 ml wody wystarczy, aby zmniejszyć apetyt nawet przed działaniem chlorofilu, ponieważ dźwięki wydaje się wypełnić żołądek i zmniejsza przestrzeń dostępną dla jedzenia.

Wreszcie, jak zobaczymy niebawem, sok chlorofil schudnąć, ponieważ ma właściwości odtruwające i działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że oprócz eliminowania toksyn, kombinacja ciemnozielonych warzyw również stosowane do zmniejszenia zapalenia i zapobiega utlenianiu komórek spowodowanym przez przekształcenie w energię tłuszczu.

korzyści

Oprócz soku chlorofilu cienką, komponent służy szereg funkcji innych niż utrata masy ciała, takich jak zapobieganie, zwalczanie raka zaparcia i poprawy oddechu.

Sprawdź główne zalety zielonego pigmentu.

- wykonane krwi alkalicznych

Naukowcy wiedzieli, że wiele chorób - w tym raka tylko rozwijać się w mediach bardzo kwaśnych. Podniesienie pH krwi byłoby zatem stosunkowo prosty sposób na poprawę równowagi ciała i zmniejsza ryzyko wielu chorób.

Jedną z korzyści soku chlorofilu jest dokładnie to: niech krew mniej kwaśny, a tym samym podnieść poziom tlenu. Rezultatem jest wzrost przemiany materii i energii do ćwiczeń i innych codziennych czynności.

- poprawia pracę jelit

Ponieważ nie są wchłaniane włókna działają jak miotły przeciągnięcie go do końcowego odcinka jelita. Więc nie tylko zapobiegać zaparciom i ułatwia eliminację toksyn.

Tylko sok chlorofil pewnego ranka wystarczy stymulować funkcje układu pokarmowego, zapewnia, że ​​co najmniej 10% naszego dziennego zapotrzebowania na błonnik.

- odtruwa wątrobę

zdjęcia

W tradycyjnej medycynie chińskiej, wątroba jest uważany za jeden z naszych głównych narządów, a jej prawidłowe funkcjonowanie jest bezpośrednio związana z naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

I nic dziwnego, przecież wątroba działa dosłownie jak filtr, przez który toksyn z krwi. Bez zdrowej wątrobie nasza produkcja żółci jest również zagrożona, aw wyniku trawienia tłuszczów jest poważnie osłabiona.

Dla tych, którzy uprawiają sporty, wątroba ma inną funkcję: magazynowanie energii w postaci glikogenu, który będzie używany do wykonywania i zachować swój metabolizm działa prawidłowo.

Biorąc sok zielony regularnie jest doskonałym sposobem, aby dbać o zdrowie wątroby, ponieważ sok chlorofil zwiększa zawartość tlenu we krwi i sprzyja eliminacji toksyn wątrobowych.

- Zapobiega raka

Sok chlorofil zapobiega różne typy czynników rakotwórczych obecnych w produktach spożywczych zawierających grzybów, takich jak orzechy i zbóż. Chlorofil również okazały się skuteczne w zwalczaniu toksyny powstałe z czerwonego gotowania mięsa, związanych z zanieczyszczeniami.

Badania opublikowane w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology i kancerogenezy wykazały, że w rzeczywistości chlorofilu hamuje i zapobiega rozwojowi raka raka.

- Poprawia zapach ciała

Co jemy ma bezpośredni wpływ na zapach wydychamy, co oznacza, że ​​nieodpowiednia dieta może przynieść pewne komplikacje i ograniczeń.

W celu zminimalizowania tego problemu, jedną z opcji jest to sok chlorofilu w diecie, ponieważ zielony barwnik ma własności przeciwbakteryjne i przeciwzapalne i jest doskonałym dezodorantu do ciała.

Ten sam efekt chlorofilu może również pomóc zmniejszyć gaz żołądka, a tym samym poprawę nieświeży oddech.

- Eliminuje metale ciężkie

Poza tym jest to doskonały przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki, sok chlorofil także odtruwa wątrobę, kości, jelit i oczyszcza krew.

I na dodatek pomaga wyeliminować metali ciężkich z narządów i tkanek. Wszystko to dlatego, że chlorofil jest jednym z najlepszych chelatujących natury.

Oznacza to, że jest zdolny do wiązania się z metali ciężkich, znajdujących się w korpusie (przede wszystkim w tkance tłuszczowej), ułatwiające usuwanie z substancji toksycznych, takich jak rtęć, arsenu, ołowiu i glinu.

- przyczynia się do powstawania czerwonych krwinek

Struktura molekularna chlorofilu jest prawie identyczny z hemoglobiną z wyjątkiem atomu centralnego. Podczas chlorofilu jest magnez, żelazo stężenia hemoglobiny, który zajmuje środka białka. Co to znaczy?

Wśród innych funkcji, chlorofil może pomóc w pracach hemoglobiny, która jest dokładnie transportować tlen do komórek płuc.

Ponadto, chlorofil może również pomóc w naprawie i odbudowie czerwonych krwinek, komórek, które stanowią około 45% całkowitej objętości naszej krwi.

Więc oprócz zapobiec anemii, sok chlorofil zapewnia również więcej tlenu do tkanek i metabolizm tłuszczu.

- Zwiększa poziom energii i nastrój

Aby zachęcić do tworzenia i funkcjonowania czerwonych krwinek, sok chlorofil zwalcza zmęczenie i poprawia nastrój.

Z tego powodu nie jest niczym niezwykłym usłyszeć ludzie mówią czuli się znacznie więcej ducha i energię po zrobieniu diety detox.

Detoksykacji wątroby, eliminacji toksyn i poprawić transport tlenu do komórek, organizm zaczyna funkcjonować w bardziej zrównoważony sposób i może bardziej efektywnie generować moc, co jest kolejnym czynnikiem, który pokazuje, że wyszczupla sok chlorofil zbyt.

-To źródło magnezu

Potrzebujemy co najmniej 300 mg magnezu dziennych, ale dieta bogata w przetworzonej żywności, osiągnięcie tego celu może stać się nieco problematyczne.

Obejmować jedną lub dwie szklanki soku chlorofilu w diecie jest doskonałym rozwiązaniem, aby zwiększyć poziom magnezu w obiegu.

Oprócz tego, że konieczna do skurczu mięśni magnezu służy do:

 • utrzymania zdrowia układu nerwowego i pokarmowego.
 • zapewnienia właściwego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.
 • tworzenia tkanki kostnej.
 • umożliwienia prawidłowego funkcjonowania wątroby i nerek.

wskazówki

 • Aby uniknąć stania się ofiarą codziennego zgiełku i przerywać sok z braku czasu, tworzyć własne mrożone kostki chlorofilu w weekendy. Wystarczy nacisnąć warzyw w mieszalniku z niewielką ilością wody i umieszczenie mieszaniny zamrażającej w postaci lodu;
 • Najlepszy czas, aby wziąć sok chlorofil, aby schudnąć jest po przebudzeniu, jeszcze na czczo. Jest to idealny czas, aby wyeliminować toksyny z poprzedniego dnia, „obudzić” swój metabolizm i uzyskać więcej energii na działalność dzień naprzód;
 • Weź sok chlorofil (250-300ml) i odczekać co najmniej 40 minut przed podjęciem śniadanie;
 • Jeśli ciecz jest korzystnie chlorofilu, rozpuszcza produkt odpowiadający łyżeczką w szklance wody, w temperaturze pokojowej;

Obrazy (2)

 • Ponieważ chlorofil zamrożone w kostkę można pokonać w blenderze z wodą. Lub, jeśli wolisz, zanim niech rozmrożeniu noc i wymieszać z wodą mineralną następnego dnia rano;
 • Wskazówka dla wysoko zagęszczonego soku jest spędzać chlorofil i warzywa przez wirówkę. Gdy włókna są usuwane, co uzyskuje się bardziej pożywny sok i większy potencjał Detox. Z drugiej strony, to nie może być interesujący dla tych, którzy chcą korzystać z soku chlorofilu, aby poprawić funkcjonowanie jelit;
 • Najlepiej, gdy jest to możliwe masz pod ręką, aby przygotować organicznych warzyw sok chlorofil. Jako jeden z celów finansowych jest dokładnie detoksykację organizmu, pełne wykorzystanie pestycydów warzyw mogą zastąpić główne korzyści soku chlorofilu;
 • Najlepsze składników w celu wytworzenia soku z chlorofilu ciemnozielone warzywa takie jak kapusta, szpinak, boćwina, brokuły, pietruszka i lucerny. Aby dodać więcej składników odżywczych i zmieniają smak soku, można dodać do receptury zielonego jabłka, imbir, mięta, ogórek, kolendra (kolejny świetny możliwość usunięcia ciała metali ciężkich) i cytryna;
 • Sok chlorofil nie ma skutków ubocznych, ale należy zwrócić się do lekarza, jeśli wykorzystanie leków przeciwzakrzepowych. W nadmiarze sok może również powodować biegunkę z powodu wysokiej zawartości włókna;
 • Niestety, nie ma cudów. Sok chlorofil cienkie, ale to tylko jeden z elementów procesu odchudzania. Więc nie wystarczy po prostu wziąć sok chlorofil codziennie, aby dostać się do zobaczyć wskaźnik skal poruszać. Aby schudnąć i utrzymać smukłą sylwetkę, należy również kontrolować wielkość porcji, cięcie kalorii i ćwiczenia fizyczne co najmniej 3-4 razy w tygodniu.

recepty sok chlorofil

Teraz, gdy wiesz, że chlorofil traci na wadze i ma wiele innych korzyści zdrowotnych soku, który przyczynia się dwie recepty, aby przygotować sok w domu?

- sok z kapusty chlorofil

składniki:

 • 2 liście kapusty;
 • 1 filiżanka liści szpinaku;
 • 1 kubek wody;
 • Opcjonalnie: ½ soku z cytryny.

przygotowanie:

 • Pokonać wszystkie składniki w blenderze i podjąć bez wysiłku.

- moc chlorofilu sok detox

składniki:

 • Pół kubek kiełków lucerny;
 • Pół kubek pietruszka;
 • 1 liść cykorii lub cykoria;
 • 1 łyżeczka proszku chlorella herbata;
 • 1½ szklanki wody;
 • Opcjonalnie: skórka imbir.

przygotowanie:

 • Pokonać wszystkie składniki w blenderze i jeśli wolisz cieńsze sok, dodać więcej wody. Pić bez wysiłku.

inne dochody

Oto inne wskazówki sok zielony zmieniać menu.

Referencje:

 • Caroline Montelius, Daniel Erlandsson, Egzona Vitija, Eva-Lena Stenblom Emil Egecioglu, Charlotte Erlanson-Albertsson. Utratę masy ciała, zmniejszenie chęć do jedzenia i smacznej zwiększone uwalnianie GLP-1 do codziennej suplementacji błon zielonych roślin na trzy miesiące w puszystych kobiet. Apetyt, tom 81, 1 października 2014, strony 295-304;
 • Chlorofil i Chlorofilina - Linus Pauling Institute

Czy znasz kogoś, kto regularnie przyjmować i potwierdzają, że spożywanie soku chlorofilu schudnąć? Ciekawy spróbować? Komentarz poniżej!