Tuczenia lub lęk schudnąć?

Jedzenie w pracy

Lęk jest psychologicznym zaburzeniem, które powoduje cierpienie dla wielu ludzi. Straty są bardzo duże, ponieważ wpływają one na wiele sfer życia człowieka, uszkadzając go w jego społecznej, miłości i życiu zawodowym. Ponadto wykazano, że lęk może nawet spowodować szkody fizyczne, tak że nie należy lekceważyć.

hormony

Lęk jest bardzo stresująca sytuacja dla każdego, kto cierpi. Zużycie jest jednak zauważalna nie tylko w nastroju, ale także układu hormonalnego. Wysoki poziom stresu powoduje wzrost produkcji kortyzolu, znany jako hormon stresu.

Kortyzol wpływa na ciało, aby przygotować się do niebezpiecznych i trudnych sytuacjach, w których gromadzą zapasy energetyczne było absolutnie niezbędne dla wczesnych ludzi. Jak wiadomo, te rezerwy są podane w postaci tłuszczu, czyli lęku tuczu przez kortyzol, który stymuluje nagromadzenie tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicy brzucha.

apetyt

Niepokój tuczu również spowodować wzrost apetytu. Powody, powoduje przyrost masy ciała są oczywiste, ale problem się nie kończy.

W rzeczywistości, żywność o wysokim stężeniu cukru i prostych węglowodanów spowodować chwilową ulgę od nieprzyjemnego uczucia niepokoju, tak że nie jest to chwilowa przyjemność. Tak więc, chcąc ludzie powoli się uzależnić w tych pokarmów, które powodują przyrost masy ciała.

Po spożyciu tych produktów, wiele osób odczuwa poczucie winy, tak że chwilowa ulga służy jedynie pogorszyć stan psychiczny, który następnie spowodować dalsze pragnienie słodyczy i wysokokalorycznych pokarmów. Zatem, lęk tuczu również poprzez błędne koło niepotrzebnego diety niskokalorycznej następnie winy.

Apatia i przyspieszania

Dwa bolączki zachowania wpływają na ludzi cierpiących z powodu lęku.

Po pierwsze, wiele chętny doświadczenie poczucie apatii, więc nie mają chęci do wykonywania jakichkolwiek czynności. Ogólnie rzecz biorąc, codzienne czynności już wyczerpany entuzjazm tych ludzi, którzy stają się w ten sposób niechętny do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Bez możliwości czerpać przyjemność z ćwiczeń, ci ludzie mają tendencję do wykonywania mniej, a więc tłuszcz.

Co więcej, ludzie często stają się niespokojne przyspieszane w ich codziennym życiu, jak obawy uniemożliwić im zwracając uwagę na chwili obecnej. Jest to szczególnie istotne w posiłki, które są zwykle wykonane w pośpiechu i zbyt szybko. Zatem, poczucie niepokoju trwa przyjść, a osoba kończy się jeść więcej niż zalecana.

Kiedy Emagrece lękowe?

Pomimo powodując przyrost masy ciała w większości przypadków istnieją pewne sytuacje (i ludzi), w których lęk schudnąć. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku krótkotrwałego niepokoju, a to ze względów dietetycznych i behawioralnych.

apetyt

Krótkoterminowe przypadki lękowe często powodują gwałtowny spadek apetytu u niektórych osób może spędzić kilka dni jeść dużo mniej niż normalnie, świadomie lub nie. Kiedy to nastąpi deficyt kalorii w krótkim okresie, lęk schudnąć.

W tym przypadku jednak, nie ma nic do być obchodzony: jak każda utrata wagi z powodu niedożywienia, ciało cierpi konsekwencje, a tym bardziej prawdopodobne jest to, że schudła jest szybko odzyskał raz dieta jest znormalizowana.

niepokój psychiczny

Warto zauważyć, że wiele niespokojny ludzie mają tendencję do poruszania stale, chodzenie z jednej strony na drugą lub ruchome ręce i nogi, gdy siedzisz. Takie nerwowy pobudzenie powoduje niewielkie zwiększenie codziennej nakładów energii, tak, że w ciągu kilku dni, może to doprowadzić do utraty masy ciała.

socjalizacja Zmniejszone

Jednym z najbardziej szkodliwych skutków lękiem jest ograniczenie życia społecznego. Wielu pragnie uniknąć pozostawienia domu, gdy nie jest to absolutnie konieczne. To ograniczenie życia społecznego często prowadzi do bardziej ograniczonego zachowania w żywności i spożywania napojów alkoholowych, zachowań, które są bezpośrednio związane z utraty wagi.

Jak uniknąć lęku

Unikaj lęk jest niezwykle ważne dla zdrowia i jakości życia wszystkich ludzi, a staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, aby wyeliminować niepożądane zmiany w masie.

W tym celu, produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega-3 (takich jak sardynki łosoś) może być bardzo pomocne, a także środków spożywczych, które tryptofan, takich jak banany, ryż, soja i gorzkiej czekolady.

Witamina C znajduje się w owocach, takich jak cytryna, pomarańcza, wiśnia i truskawka, zmniejsza produkcję kortyzolu, dzięki czemu kontroluje szkodliwe skutki niepokoju. Ten sam efekt jest spowodowany przez ćwiczenia fizyczne, które zwiększają uwalnianie serotoniny, powodując rozluźnienie.

Ważne jest również, aby pamiętać, że lęk, jak również dolegliwości psychicznych w ogóle, to jest często niedoceniane. Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ zdrowie psychologiczny jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, a także w wielu przypadkach wymaga profesjonalnej uwagę.

Dla ciebie, tuczenia niepokój lub schudnąć? Czy kiedykolwiek miał trudny czas, który był szeroko otwarte? Komentarz poniżej!