Cykliczna dieta — jak to działa, menu i porady

Boczek i jajka

Dla tych, którzy chcą lub muszą schudnąć i / lub utrzymać lub zbudować masę mięśniową, istnieje kilka programów żywnościowych, które obiecują dać siłę, aby osiągnąć cel. Porozmawiajmy o poniżej tylko jeden z tych planów, cyklicznej diety.

Celem programu żywienia jest wyeliminowanie tłuszczu i zachować lub budowania masy mięśniowej. Chodzi o to, aby wziąć węglowodanów służących jako źródło energii dla organizmu, a także dodać odpowiednią ilość tłuszczu i białka, dzięki czemu organizm jest zmuszony do korzystania z tłuszczu jako źródła energii.

Jednak, gdy ograniczenie węglowodanów jest stały i odbywa się na kilka dni w tygodniu prowadzi do pewnych problemów długoterminowych, takich jak zmniejszył się podstawową przemianę materii, spadek produkcji hormonów, bóle głowy, osłabienie i odwodnienie.

  • Zobacz także: Co jest podstawową przemianę materii?

Może to również spowodować spadek wydajności w wysiłku fizycznym motywowane brakiem zapasów glikogenu. Pamiętaj, że glikogen dostarcza energię do mięśni.

Aby uniknąć takich komplikacji jest to, że jest to propozycja tymczasowego - lub na rowerze - wysoka i niska węglowodanów, na przemian spożycie substancji odżywczych w dniach wysokiej konsumpcji, umiarkowanym i niskim, utrzymując wysoką podaż białka i podniesienie spożycia tłuszcze jak zmniejsza dostępność węglowodanów.

Chodzi o to, aby spożywać duże ilości węglowodanów w czasach, gdy szkolenie jest intensywny, umiarkowane ilości, gdy szkolenie jest lżejszy i opuścić dawkę węglowodanów w dni, kiedy nie jest realizacja każdego rodzaju aktywności fizycznej.

Pozostawić węglowodanów jest wysoka w czasach, gdy organizm potrzebuje więcej energii jest sposób zapobiec ich następnie przekształca się tłuszczu w ciele. Ponadto glikogenu przechowuje napełnia te dni dużym spożyciu składników odżywczych, a korpus ma tendencję do przechowywania go w postaci glikogenu w mięśniach, po przejściu przez okres związek niedostatku.

W tym czasie również wydzielanie insuliny występuje, co niesie ze sobą efekt kataboliczny, czyli który zapobiega degradacji mięśni. Mają umiarkowane spożycie węglowodanów jest utrzymanie zapasów glikogenu.

W czasach niskiej lub zerowej spożycia węglowodanów, istnieje również deficyt kalorii, dawki hormonu insuliny są niskie, a ciało eliminuje więcej tłuszczu. W tym dniu odpoczynku, dana osoba może wykonywać trening aerobowy lub pracować mniejszych grup mięśniowych.

Jak połączyć się z menu diety cyklicznej 

Istnieją różne wzory i protokoły, które określają w jaki sposób spożywanie węglowodanów dziennie, a zatem dyktować montaż menu cyklicznej diety. Przykładowo, metodologia popychacz może rutynowego dzień wlot nisko-węglowodanów, a następnie przez jeden dzień umiarkowanego zużycia i innych wysoce wejścia, i tak dalej aż do końca tygodnia.

Inną możliwością jest wykonywanie dwóch lub trzech dni umiarkowane zużycie węglowodanów, a następnie przez jeden dzień z niskim spożyciem lub zerowej odżywczych i drugi dzień z dużą spożycia węglowodanów, a następnie powtarzając klinicysty.

Istnieje również bardziej rodnik protokół przedstawiony przez miejscu budowy ciała, która składa się z pięciu do sześciu dni niskiego zużycia węglowodanów, a następnie przez jeden do dwóch dni o wysokiej wlotowego odżywczej. Chodzi o to, aby utrzymać diecie niskowęglowodanowej podczas dni tygodnia i zwiększyć spożycie węglowodanów w weekendy.

Ponieważ formuła lub najbardziej odpowiedni i bezpieczny protokół waha się od osoby do osoby, istotne jest, że wybór należy dołączyć reżyserii dobrym specjalistą w dziedzinie żywienia.

I niezależnie od wybranego modelu, ważne jest, aby wysokie spożycie węglowodanów do poważnej dzień szkolenia grupy mięśni lub z dniem przeprowadzonego szkolenia regionów mięśniowych, które chcą rozwijać się w szczególności.

Pokarmy takie jak stek, łosoś, boczek, białe sery, jajka, śmietana, pasztet, szynka wędzona pierś indyka, mortadela, warzywa, oliwa z oliwek, orzechy, kurczak, ryby, mięso i awokado mogą być spożywane w woli za to, że źródeł białka i tłuszczu (nie zapominając o zależność między spożyciem węglowodanów i tłuszczów, które objaśniono powyżej).

Już źródła węglowodanów, takich jak słodkie ziemniaki, owies i ziarna musi mieć ich spożycie stawka analizowane jako rozkład węglowodanów na każdy dzień cyklicznej diety.

Następnie należy podać opcję menu cyklicznej diety na dzień, gdy spożycie węglowodanów jest niski:

  • Posiłek 1: bekon i jajecznica.
  • Posiłek 2: niskowęglowodanowej Wrap wypełnione z tuńczykiem, majonezem i serem.
  • Posiłek 3: Sałatka Cezar.
  • Posiłek 4: sałatki taco i drgań białka.
  • Posiłek 5: Pręt białek.

pielęgnacja 

Przed zastosowaniem diety cyklicznej, jak również wszelkiego rodzaju programu żywnościowego, należy skonsultować się z lekarzem i dietetykiem, aby upewnić się, że metoda jest rzeczywiście najbardziej odpowiednie dla Twojego przypadku, biorąc pod uwagę cele i zdrowie, i przyjąć pomoc czas, aby ułożyła menu, które jest właśnie dla Ciebie.

Co sądzicie o menu i jak cykliczna dieta? Uważa on mógł śledzić ją, aby osiągnąć swoje cele? Komentarz poniżej!