Skurcz mięśni, co jest?

ból mięśni

I nagle, wydaje się, że oko jest „skoki” ... coś dziwnego, mimowolne, niekontrolowane. Ale co to jest, że określa to nienormalne zachowanie?

Również nie powoduje bólu, ale z pewnością powodować zakłopotanie, ponieważ często zbyt wiele uwagi.

Ale kurcze nie może być tak nieszkodliwe, jak również. Niektóre bardzo boli i powoduje chwilowe ograniczenie mięśni. Jednym z najbardziej bolesnych skurczów znane są skurcze.

Rodzaje skurcz mięśni

Teraz, gdy wiemy, co jest skurcz mięśni, będziemy wyjaśniać ich różne rodzaje, które zależą od mięśni zaangażowanych lub dotkniętych obszar. Na podstawie tych informacji, możemy zrozumieć powagę lub inaczej skurcze mięśni.

 • mięśnie szkieletowe: Jest to mięśnie, które całkowicie zakrywa nasz szkielet i przyczepia się do kości, stąd pochodzenie nazwy. Te skurcze mięśni szkieletowych są dobrowolne, to znaczy możemy dowodzić ich ruchy, takie jak rąk i nóg, stóp i rąk, tułowia i szyi.
 • mięśni gładkich: Jego praca jest mimowolne, czyli nie możemy dowodzić ich ruchy. Jako przykład mamy nasze serce pompuje krew przez cały czas, nasz żołądek i jelita, że ​​„Move” pokarmów, nasz pęcherz, który rozluźnia mięśnie do opróżniania, a następnie z powrotem do umowy, a także macicy, z jego skurczów ruchów , pasuje do tego opisu mięśni.
 • dystonia: Skurcze te mogą również występować w trzecim powodu: dystonia, który jest zaburzeniem pochodzenia neurologicznym, które może spowodować powtarzalnych ruchów, nieprawidłową postawę, drżenie i trudności obsługi obiektów. Dystonia może osiągnąć tylko niewielką część korpusu (dystonia), nawet całe ciało (uogólnionych dystonii). W tym przypadku, skurcze potrzebują lekarza badania multidyscyplinarne i leczenia.

Jest to zwykle powodowane przez nieprawidłowe działanie chemikaliów mózgu neuroprzekaźników, takich jak serotonina, dopamina i acetylocholina.

Przyczyny skurcze mięśni

 • Kiedy mięsień jest proszony do skrajności, na przykład ze sportowców w fazie treningowej;
 • Kiedy dana osoba pozostaje w tej samej pozycji przez długi okres czasu;
 • Ludzie, którzy zaczynają ćwiczenia fizyczne, nakładające pewne napowietrznych wiązek mięśni;
 • Słabe krążenie;
 • Gdy komórki mięśniowe otrzymują: woda, glukoza, sodu, wapnia, magnezu i potasu w niewystarczającym stopniu, to mięśnie mogą wchodzić skurcz;
 • nadmierne spożywanie kofeiny;
 • Skutki uboczne niektórych leków, głównie w leczeniu astmy i deficytem uwagi;
 • Diabetycy, nerki, mogą również skurcze mięśniowe;
 • Zaburzenia układu nerwowego, takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, etc.

X skurcze skurcze

Chociaż są one również związane z skurcze, skurcze występują tylko w mięśniach gładkich.

Na przykład, mięśnie gładkie wyściełających jelito zaczyna się kurczyć, co powoduje ból i dyskomfort, które są skurcze.

Podobne przykłady są związane z okropnym kolki nerkowej, kiedy to ciało zaczyna się kurczyć próbuje prowadzić obliczenia i wielu innych przypadkach, takich jak macicy podczas skurczów menstruacyjnych, problemy zwrotną i etc.

Diagnoza skurcz mięśni

Kiedy te skurcze są sporadyczne, są związane ze stresem, nie powoduje rozdzierający ból, nie można wyłączyć, nie ma się czym martwić, jak wszyscy w końcu doświadczyć czegoś podobnego.

Musimy być zaniepokojony i szukać pomocy medycznej, gdy skurcze zaczynają się częste są przedłużone przez długi czas, są powtarzane w tej samej grupy mięśni, co powoduje wiele bólu i utrudniają ruch.

W tym przypadku, warto poinformować lekarza, jeśli którykolwiek inny lek musi być podjęta, suplement diety, historii cukrzycy, choroby nerek, niedoczynność tarczycy i tym podobne.

Jak leczyć skurcze mięśni

Teraz, gdy wiemy, co jest skurcz mięśni, zobaczmy, jak ją leczyć. To zależy od każdego rodzaju skurcze już wspomniano powyżej.

1. Leczenie skurcze mięśni szkieletowych w

Najwyraźniej te sugestie dotyczą prostych skurcze. Poważniejsze przypadki powinny być traktowane przez lekarza.

 • uwodnienie: Długie okresy bez wody, pocenie się i jak zrobić ciała stracić ważnych składników odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Ciągłe nawodnienie może zapobiec skurcze.
 • rozciąganie: Niezależnie od tego, w praktyce lub nie ćwiczeń fizycznych, rozciągający promuje ogólnym fizycznego dobrego samopoczucia, łagodzenia lub zapobiegania skurczom.
 • ogrzewanie: Wspomaga rozluźnienie mięśni, co zniechęca mięśnie zaczynają skurcz. Znane okłady z ciepłą wodą na miejscu może przynieść ulgę.
 • położony masaż: Kiedy skurcz mięśni der zasięgu ręki, możemy masować go z zapałem, odczulania to mięśnie, aż do ustąpienia objawów.
 • akupunktura: Nawracających przypadkach, ale nie poważne, aplikacje akupunktury często przynieść bardzo korzystne rezultaty.

2. Leczenie skurcze mięśni gładkich

W następujących przypadkach skurcze obejmować narządy wewnętrzne, że jego działanie może być zagrożona. Musimy zbadać przyczyny każda.

 • skurcze jelit: Oprócz bólu, dyskomfortu i biegunka, skurcze te mogą oznaczać dowolny zatrucie, zakażenie lub zespół jelita drażliwego. W tym przypadku, oprócz leków, należy dążyć do dietetyka, szukając poprawek żywności.
 • skurcze nerka; Absurdalnie spowodować silny ból, zazwyczaj towarzyszą wymioty i nudności, często związane z obecnością kamieni nerkowych.
 • skurcz dróg oddechowych: Bardzo niebezpieczne, te skurcze powodować trudności z oddychaniem z powodu przeszkody przejścia powietrza do płuc. Jest to ratownictwo medyczne, zagrażające życiu, jeśli nie acudido czas.
 • Skurcze macicy: Zazwyczaj są one związane z menstruacją, ale jeśli skurcze stają się niezwykle silne, trzeba pomocy medycznej.

3. dystonii

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dążyć do neurologa. Tylko oni mogą zdiagnozować źródło objawów i jakieś leki potrzebne do leczenia.

Większość leków w tym przypadku są związane z neuroprzekaźników. Są one pokazane w celu przywrócenia ich poziom. Nie próbuj diantes krajowe rozwiązania tych objawów. Jak poprzednio pomoc medyczna jest poszukiwany, tym lepsze wyniki.

Myśli końcowe

Mieliśmy dość dobry pomysł na temat tego, co jest skurcz mięśni. Dobrą wiadomością jest to, że większość z nich przychodzą i odchodzą bez następstw. Inne mogą być traktowane z leków i niektóre są objawy poważnych chorób.

Tak czy inaczej, dobrze jest mieć świadomość. Wszelkiego rodzaju skurcz że odpłynąć normalne powinny być badane.

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia również skorzystają, a także zabawa zajęcia dla przypadków, że stres był początek problemu.

Wiesz już, co jest skurcz mięśni, ja czułem się kiedykolwiek? Jaka część ciała i jakie to było? Komentarz poniżej!