Medycyna holistyczna — Co to jest i jak to działa

Medycyna holistyczna

Terapia lub medycyna holistyczna koncepcja jest istniejąca od czasów Hipokratesa, grecki lekarz uważany za ojca medycyny i który żył w latach 460-377 pne.

Chodzi o to, aby rozważyć różne aspekty życia ludzkiego jako czas fizycznej, psychicznej, duchowej i socais do kontrolowania i zapobiegania rozwojowi chorób. Medycyna holistyczna opiera się na koncepcji, że dobre samopoczucie osoby zależy nie tylko od stanu fizycznego organizmu w zakresie chorób, ale jest również związane z innymi czynnikami.

Przekonanie medycyny holistycznej jest to, że człowiek składa się z części, które są od siebie zależne, a jeśli jeden awarii, drugi również zostaną naruszone. Na przykład, problem w umyśle może również odzwierciedlać w fizycznej komplikacji.

Wszystkie elementy są ważne i musi być sterowane wspólnie dla pacjenta, który ma być leczony, w całości. Zabieg może być klasyfikowany jako holistyczne, gdy pracownik służby zdrowia obawia się, a my informujemy o życiu swojego pacjenta.

Jest to konieczne, tak, że lekarz może zająć nie tylko objawy, ale również źródło problemu, który powoduje, że organizm wysłać pewne sygnały.

Zasady medycyny holistycznej

Medycyny holistycznej, miłości i bezwarunkowego wsparcia są najbardziej skuteczne narzędzia uzdrowienia. Praktyka ma także następujące zasady:

  • Każdy człowiek jest odpowiedzialny za własne zdrowie i dobre samopoczucie;
  • Wszyscy ludzie są obdarzeni swoistych właściwości leczniczych;
  • Proces gojenia wymaga wysiłku zespołu obejmującego zarówno lekarza i pacjenta, obejmuje wszystkie aspekty życia człowieka i może korzystać z różnych metod opieki zdrowotnej;
  • Leczenie powinno obejmować rozwiązanie przyczyny problemu, a nie tylko łagodzi objawy spowodowane przez niego.

Jak działa lek holistyczne?

Choć nazywa medycyny alternatywnej, ważne jest, aby wiedzieć, że medycyna holistyczna nie wyklucza konwencjonalne leczenie medycyny. Co robi metoda jest używać konwencjonalnych narzędzi jako część procesu i łączyć je z innymi sposobami radzenia sobie z problemami medycznymi.

Praktyka czyni korzystanie z żywienia, ćwiczeń, homeopatia, chiropraktyka, naturalnej, medytacja, akupunktura, modlitwy i duchowego i poradnictwa na temat relacji w ich leczenia.

Wszystkie te narzędzia są używane ze szczególnym naciskiem na rehabilitację i przywrócenie równowagi ciała jako sposób zrównoważenia układu krążenia, układu oddechowego, kości, stawów i układu nerwowego i przewodu pokarmowego i aspekty psychiczne, emocjonalne i duchowe.

Leczenie holistyczne podejście bierze również pod uwagę takie aspekty jak co skłoniło pacjenta do szukania pomocy medycznej, który wyobraża sobie, aby być problem, co lub jakie są twoje obawy o problemie i co ma nadzieję osiągnąć poprzez zapytania.

Wymaga to, że lekarz adept metoda ma dobre umiejętności, jeśli chodzi o słuchanie i komunikować. Medycyna holistyczna zachęca również do udziału pacjenta w relacji między nim a lekarzem i upodmiotowienia pacjenta.

Innym narzędziem, które jest częścią całościowego leczenia są wizyty domowe, które mogą być wykonane zarówno przez lekarza, jak i przez swój pielęgniarek. Celem jest, aby uzyskać wgląd w całości o życiu pacjenta, ich indywidualnych warunków i okoliczności społecznych.

Technika holistyczne jest zalecany do problemów zawodowych, ortopedycznych, traumatyczne i postawy. Ona również sprzyja zwłaszcza osoby starsze, ze względu na fakt, że zazwyczaj traktuje fizyczne zużywanie się naturalnie, przez starzenie konto, ograniczając ruchy i psując bilans swojego życia.

Praktycznym przykładem

Wyobraźmy sobie, że człowiek często cierpi i postanowił skonsultować się z lekarza medycyny holistycznej w leczeniu problemu. Zamiast po prostu przepisać leki, aby zatrzymać ból, profesjonalny oceni inne aspekty, które mogą przyczyniać się do problemu jak choroba, nawyków żywieniowych, problemy osobiste, stres, jakość snu i problemów duchowych.

Zabieg wybrany przez specjalistę, aby pozbyć się bólu pacjentowi środków mogą obejmować, jednak prawdopodobnie przyniesie również sugestię, aby zmienić nawyki i / lub stylu życia w celu uniknięcia powrotu bóle głowy. Innymi słowy, lekarz będzie starał się rozwiązać, co jest przyczyną problemu, a nie tylko samego bólu.

pielęgnacja

Jeśli były zainteresowane w praktyce i chcą być obsługiwani przez adept lekarza medycyny holistycznej, trzeba poświęcić trochę opieki. Wnosi, po pierwsze, dobrym lekarzem, masz dobre informacje, reputację i stać się częścią klinice lub zaufanej organizacji.

Aby dowiedzieć się, czy jest specjalistą w kwestii jakości, najlepszym wyjściem jest zawsze szukają. Dowiedzieć się, gdzie studiował, pracował, co ich wiedza i doświadczenie, a jeśli to jest certyfikowany w medycynie holistycznej.

Skonsultować się ocenić, czy to rzeczywiście wykorzystuje technikę, biorąc pod uwagę jej znaczenie jako pacjenta w procesie sprawia, że ​​czujesz się komfortowo i przestrzegać w odniesieniu do ich przekonania i obawy, że stara się poznać jako osoba w twojej wszystkich, pytanie o różnych aspektach swojego życia - fizycznych, duchowych, społecznych i psychologicznych - i proponuje pomoc, która wykracza poza leków na receptę.

Co sądzisz o metodach stosowanych przez medycynę holistyczną kontrolować i zapobiec wystąpieniu choroby? Skonsultować się z lekarzem, który specjalizuje się w tej metodzie? Komentarz poniżej!