10 wskazówek na temat Jak zwiększyć metabolizm naturalnie

para ćwiczeń

Prawdopodobnie Przeczytałem lub słyszał takie rzeczy jak: „Nie mogę schudnąć, ponieważ mój metabolizm jest niski” lub „Sportowców nadają bo mają szybki metabolizm” lub nawet „Jedz płatki i zwiększyć swój metabolizm.” Ile z tych stwierdzeń są prawdziwe, a co ważniejsze, co można zrobić w praktyce, aby mieć jak zwiększyć metabolizm naturalnie, bez uciekania się do narkotyków lub jakiejkolwiek innej metody nienaturalnym?

Jak zwiększyć metabolizm naturalnie?

Te poniżej są 10 najbardziej skutecznych sposobów, jak zwiększyć swój metabolizm naturalnie. Niektóre z nich odnoszą się do rzeczy, które możesz zrobić, codziennie lub rzeczy należy unikać.

1- zbudować więcej mięśni - szybszy metabolizm

Jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć swój metabolizm. Wiesz, że masa mięśniowa zwiększa tempo przemiany materii w spoczynku, ale ważne jest, aby zrozumieć, że masa mięśniowa może zrobić różnicę w jaki sposób zmniejszyć lub zwiększyć swój metabolizm. Im więcej masz mięśni, tym większa ilość kalorii można spalić podczas ćwiczeń i robiąc normalne czynności, takich jak chodzenie, sprzątanie domu, itd. Tak, dowiedzieć się, co będzie najlepszy czas, aby wykonywać, aby schudnąć i zacząć budować mięśnie.

Redukcja 2- kalorii stopniowo

W wysiłku schudnąć szybko, można zmniejszyć nagle, liczba kalorii jeść codziennie. Wpływa to negatywnie na swój metabolizm, ponieważ organizm próbuje przystosować się do nowej sytuacji i przechodzi do „trybu głodu”, co oznacza, że ​​spala mniej kalorii dziennie. W rezultacie, utrata masy ciała spowalnia. Zalecanym sposobem na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii jest stopniowo, zawsze pozostając powyżej minimalnego zakresu (1200 kalorii dziennie). Dlatego bardzo diety niskokaloryczne (VLCD) wydają się być skuteczne w krótkim okresie, ale nie na dłuższą metę.

Dokonując diety, istnieje wiele technik, które mogą pomóc zmniejszyć zużycie kalorii bez obniżenia metabolizmu. Spróbuj Secrets kalorii w diecie, która jest oparta na cyklu kalorii (kilka dni jeść mniej niż zalecanego zakresu, podczas gdy w innych, jesz więcej) lub cykl węglowodanów lub nawet diecie IG.

Porada: Zalecane dzienne spożycie kalorii dla kobiet to 1500-2000 kalorii i dla mężczyzn, 2,000-2,500 kalorii.

3. Nie opuszczaj posiłków

Pomijanie posiłków, zwłaszcza śniadanie, to nie ma nic dobrego do prób odchudzania. Jedz regularne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), po określonym czasie, codziennie, i zrobić zdrowe przekąski pomiędzy nimi jest ważne, aby mieć jak zwiększyć metabolizm. Podział kalorii w organizmie będzie łatwiej (a więc mniej magazynowania rezerw tłuszczu) i będziesz mieć więcej energii, aby pozostać aktywni przez cały dzień.

Jedzenia białka 4-

Liczne badania wykazały, że białko może zwiększyć metabolizm. źródła białka, takie jak chude mięso, ryby, fasola, soczewica, groch, orzechy i nasiona, jaja i białek sojowych nie należy pominąć w swoich codziennych posiłków.

Porada: Białko to trudniej jest uszkodzona, to korpus ma zużywać więcej energii podczas trawienia.

5- Napój kawowy w umiarkowanych

Znane są kawa i inne napoje zawierające kofeinę, aby stymulować metabolizm. Choć to prawda, należy unikać przesady, zarówno pod względem zużycia (2-3 filiżanek kawy dziennie jest do zaakceptowania), ale także pod względem kombinacji. Na przykład, jeśli pijesz kawę z pełnego mleka i śmietany i cukru, kalorie spożywane są większe niż pozytywny wpływ na metabolizm. Więc umiar jest kluczem.

6- snu co najmniej 7 godzin w nocy

Sen, wśród innych pozytywnych efektów dla zdrowia, sprzyja również metabolizm. Podczas snu organizm może odzyskać i poprawić swoje procesy metaboliczne.

Unikaj stresu 7-

Zależność pomiędzy stresem i metabolizm nie jest bezpośredni, ale pośredni. Jeśli jesteś zestresowany cały czas, masz tendencję do bardziej cierpią z powodu przewlekłych stanów lub innych problemów zdrowotnych. Sytuacja ta zmniejsza chęć do aktywności fizycznej lub martwić diecie lub nawyków. Nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy potrafią radzić sobie ze stresem są bardziej prawdopodobne, aby schudnąć niż ludzi nękanych przez stres i niepokój.

8. Napój wody z lodem

Prawdopodobnie już wiesz, znaczenie wody w utracie wagi, ale woda lód (i niskie temperatury) może być ważnym czynnikiem w jaki sposób zwiększyć metabolizm. Powód jest prosty: aby pić zimną wodę lub żyć w miejscu, z niskimi temperaturami, my ostatecznie zmuszony nasz organizm do cięższej pracy (i spalić więcej kalorii), aby utrzymać temperaturę ciała na normalnym poziomie.

9 urozmaicić swoje posiłki

Tych, którzy lubią pieprz do posiłku będzie zadowolony z tego. pikantne żywności mogą stymulować swój metabolizm, ponieważ temperatura ciała wzrasta, powodując zwiększenie spalania kalorii.

Zobacz także: 10 Korzyści specjalna Pepper dla zdrowia i Weight Loss

10. Trening interwałowy o wysokiej intensywności i krążeniowo

Wreszcie, można zwiększyć metabolizm powodując ćwiczenia krążeniowo oddechowy i HIIT (HIIT lub szkolenie High Intensity Interval). Te typy ćwiczeń może zwiększyć częstość akcji serca, co sprawia, że ​​tłuszcz spalania jest szybszy. Im bardziej intensywnie ćwiczysz, tym lepsze wyniki w trakcie i po wysiłku. Łączenie w jednym treningu cardiorespiratory ćwiczenia fizyczne i wytrzymałość i zwiększyć swój metabolizm, aby uzyskać doskonałe rezultaty w utracie wagi.

Czy wierzysz, może masz niskie problemu metabolizm? To już zostało zdiagnozowane przez specjalistę? Polecił, jak zwiększyć swój metabolizm na codzień? Co robisz? Komentarz poniżej!